vpn_keyВход person_addРегистрация

Техніка безпеки при роботі з генераторами

Дата: 11.01.2023 | Рейтинг: 5.0/1 Просмотров: 116 | Добавил: admin
Техніка безпеки при роботі з генераторами
Генератор — розумне і відносно економне рішення в умовах відсутності централізованого електропостачання або коли навантаження на основне джерело електропостачання завелике. Генератори є джерелом підвищеної небезпеки, а тому дотримання правил безпеки при роботі з ними обов'язкове. Дотримання правил експлуатації не тільки захищає людей, які працюють з ними, але і дозволяє продовжити термін роботи самого приладу.

Розміщення

Генератор розміщується виключно на відкритому повітрі або в просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання. При роботі генератор виділяє чадний газ, а тому КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО розміщувати його у замкнутому приміщенні! При розміщення генератору на відкритому повітрі подбайте про відповідне накриття, що унеможливить потрапляння на нього опадів та буде відповідати протипожежним вимогам.

Вологе середовище небезпечне для двигуна. Генератор заборонено вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Не торкайтеся генератору вологими руками!

Відстань до стін та іншого обладнання повинна бути більше одного метра.

Техніка безпеки при роботі з генератором забороняє перебувати поруч будь-яким стороннім особам або тваринам. Необхідно подбати про це, особливо при розміщенні генератору на відкритому повітрі.

Не ставте генератор у вибухонебезпечному середовищі. Не відкривайте кришку бензобаку при включеному двигуні. Крім того, нагрів генератора небезпечний для горючих матеріалів, рідин і газів — тому генератор повинен бути розміщений на значній відстані від них. Не зберігайте запас бензину поруч із генератором.

Будь-яке пошкодження електричних кабелів повинно бути ліквідовано негайно. Замініть пошкоджену ділянку або ізолюйте її. Не торкайтеся оголених дротів і стежте за силовими кабелями генератору.

Робочий одяг

Техніка безпеки при роботі з генератором вимагає працювати у сухому, бажано бавовняному одязі, рукавичках з діелектричного матеріалу (гумових). Одяг повинен бути повністю застебнутий. Волосся потрібно закрити головним убором, що не обмежує огляд.

Не допускайте тривалого контакту палива та інших рідин генератора зі шкірою. При потраплянні рідин на шкіру промийте місце потрапляння водою, при потраплянні бензину або масла на одяг — ретельно виперіть його.

Деталі двигуна сильно нагріваються. Не торкайтеся працюючого електрогенератору! Це може викликати сильний опік.

Підключення

Дотримуйтеся інструкції виробника з підключення та експлуатації генератора. Перевірте технічні характеристики, специфікацію та потужність даної моделі генератора. Перевірте рівень вологості, приберіть вогненебезпечні речовини і матеріали, які легко спалахують.

Перевірте рівень мастила в двигуні.

Переконайтеся, що електричні елементи заземлені, не допускайте контакту силових контурів з водою.

При підключенні електричних приладів використовуйте подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

ВАЖЛИВО !

  • Забороняється об’єднувати генератори у ланцюг!
  • Забороняється підключати генератори до електричної розетки!
Запуск генератора можливий за допомогою електричного або ручного стартеру (в залежності від моделі). Дотримуйтесь порядку підключення споживачів. Подбайте про запас мастила та запасних деталей.
Технічне обслуговування і заправка

Технічне обслуговування і заправка

Під час заправки двигуна категорично забороняється курити!

Поруч з генератором не повинно бути джерел відкритого вогню або іскор.

Забороняється відкривати кришку баку при працюючому генераторі. Для заправки вимкніть двигун і дочекайтеся його охолодження — зазвичай для цього достатньо п'яти хвилин.

Не нахиляйте генератор! Під час заправки обладнання повинно бути встановлено на рівному надійному майданчику.

Перевірте заземлення.

Не вдихайте пари бензину та не допускайте попадання палива на шкіру.

Звертайте увагу на якість бензину. Не зберігайте бензин довше шести місяців, оскільки в цьому випадку генератор буде працювати з підвищеним утворенням диму, а в двигуні може осідати кіптява.

Регулярно перевіряйте рівень мастила у двигуні. Недостатня змазка може призвести до виходу двигуна з ладу, передчасного зносу і поломок.

Регулярно заміряйте рівень оксиду вуглецю, який виробляє вихлопна система генератора.

Слідкуйте за електричними кабелями, не допускайте їх перекручування, контакту з гарячими поверхнями і водою (іншими рідинами). Будь-які пошкодження ізоляції потрібно виправляти у найкоротші терміни.

Регулярно проводьте чистку, обслуговування і за необхідності заміну повітряних фільтрів, паливних фільтрів і свічок запалювання.

Відключення і консервація

Генератор повинен зберігатися в сухому, провітрюваному, чистому місці. Якщо генератор необхідно зберігати довше трьох місяців - необхідно вжити заходів для безпечної його консервації: бензин з баку повинен бути повністю злитий, бак осушений. Масло рекомендується повністю замінити. Впускні і випускні клапани необхідно закрити.

Дотримання техніки безпеки при роботі та експлуатації генераторів, а також правил зберігання та обслуговування не тільки збереже генератор, але і вбереже здоров'я власників!
| Теги: генератор, техніка безпеки
Всего комментариев: 0
avatar