vpn_keyВход person_addРегистрация

Особливості витребування документів РАЦС

Дата: 11.11.2024 | Рейтинг: 0.0/0 Просмотров: 435 | Добавил: Nikolay
Особливості витребування документів РАЦС
Першим офіційним документом будь-якої людини є свідчення про народження, що підтверджує факт появи нового життя. Згодом без органів РАЦС (запис актів громадянського стану) не обійдуться й інші життєво важливі події: одруження, реєстрація народження дітей, зміна імена у разі потреби, а також сумні приводи, пов'язані з розлученням, відходом із життя рідних. Кожен з документів, що видаються, виконує свою функцію і буває необхідний у різних ситуаціях. Якщо через втрату, псування, знос документ не може бути використаний, це викликає масу незручностей. На такі випадки передбачено процедуру відновлення документа – видання дубліката. За посиланням https://enwolt.com.ua/services/vytrebuvannya-dokumentiv-ratss можна отримати детальну консультацію щодо цієї процедури.

Хто має право отримати повторне свідоцтво

Є кілька категорій осіб:
  • людина, до якої було здійснено державну реєстрацію актів громадянського стану (чиї дані зазначені у свідоцтві);
  • батьки (опікун, піклувальник) або представник органу опіки та піклування при зверненні за здійсненням юридично значущих дій щодо особи, яка не досягла до дня звернення повноліття (при отриманні дубліката свідоцтва про народження);
  • родич померлого або інша зацікавлена фізична особа (при отриманні дубліката свідоцтва про смерть);
  • юридичні особи, які мають за законом декларація про отримання таких документів;
  • інша особа у разі пред'явлення нотаріально посвідченої довіреності від зазначених осіб.

Як отримати копію свідоцтва про народження у складних випадках

Якщо народження реєструвалося за кордоном (у тому числі у колишніх республіках СРСР). Потрібно звернутися до найближчого відділу РАГСу, сплатити мито за отримання дубліката та написати заяву на витребування документа (за зразком на місці) — співробітники самі нададуть запит. Термін очікування відповіді у разі може досягати року.
Особливості витребування документів РАЦС

Якщо людина народилася на території іноземної держави, то його народження реєструвалося в консульській установі України або СРСР. У такому разі свідоцтво про народження також видається у консульській установі.

Процедура для отримання дублікатів свідоцтва про укладення шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення, встановлення батьківства, зміни імені, смерті буде аналогічною, що й для отримання свідоцтва про народження. Ідентифікаційний код можна відновити при зверненні до податкової.

Якщо з процедурою витребування виникають якісь складності, краще звернутися до професійних юристів, які допоможуть вирішити проблему швидко та з мінімумом фінансових витрат. Це буде оптимальним рішенням.
| Теги: РАЦС, відновлення документів
Всего комментариев: 0
avatar